Full Fixtures List 2019

Newdigate bowls clubhouse Please note that while every effort is made to keep this fixtures list up-to-date, the website may not always reflect the latest changes. Check the 'Last updated' date (below) against any email correspondence to know which is more current.

iCalendar file NBC Full Calendar 2019 (iCalendar format)
Listings have been set with a default duration of 2hrs for ease of entry.
Please use your common sense over the actual duration.

Last updated on 6 February 2019.

DATE OPPOSITION HOME/AWAY TIME TEAM DRESS
Tue 02 Apr Pre Season Meeting Club House 7:00
Sat 06 Apr Working Party Club House 10:00
Sun 07 Apr Working Party Club House 10:00
Sat 13 Apr Captain v President Club House 2:30
Sun 14 Apr Crawley Town Home 2:30 4T Whites
Tue 23 Apr Ewhurst Away 2:30 6T Greys
Sat 27 Apr Chipstead (NDL) Away 2:30 3T Whites
Tue 30 Apr Old Coulsdon (NDL) Home 2:30 3T Whites
Tue 30 Apr Competition draw Club House 6:30
Wed 01 May Surrey Oaks Petanque Away 6:00
Sat 04 May Yardstick Club House 10:00 Whites
Sun 05 May Carshalton Beeches Home 3:00 4T Whites
Wed 08 May Godstone (NDL) Home 2:30 3T Whites
Fri 10 May Team A v Leatherhead (WSL) Away 6:15 1R Greys
Fri 10 May Team B v Ashtead A (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 10 May Team C v Holloway Hill (WSL) Home 6:15 1R Greys
Sat 11 May Redhill Home 2:30 4T Whites
Sun 12 May Surrey Under 25s Home 10:00 4R Whites
Tue 14 May Ashtead (NDL) Away 2:30 3T Whites
Wed 15 May Caterham (NDL) Home 2:30 3T Whites
Fri 17 May Team A v Team B (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 17 May Team C v Cranleigh (WSL) Away 6:15 1R Greys
Sat 18 May Bookham (FL) Home 2:30 4T Whites
Sun 19 May Drawn Triples Prelim Club House 2:30 Whites
Tue 21 May Dorking (NDL) Home 2:30 3T Whites
Wed 22 May Monotype Away 2:30 4T Whites
Fri 24 May Team C v Godalming & Farncombe A (WSL) Away 6:15 1R Greys
Fri 24 May Team B v Ashtead B (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 24 May Team A v Merrow (WSL) Home 6:15 1R Greys
Sat 25 May Wonersh Home 2:30 4T Whites
Sun 26 May Southwater Away 2:00 4T Whites
Tue 28 May John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Fri 31 May Team A v Ashtead B (WSL) Away 6:15 1R Greys
Fri 31 May Team B v Dorking (WSL) Away 6:15 1 Greys
Fri 31 May Team C v Tongham (WSL) Home 6:15 1R Greys
Sat 01 Jun Oxshott Away 2:30 4T Whites
Sun 02 Jun Carshalton Beeches Away 3:00 4T Whites
Tue 04 Jun John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 05 Jun Redhill(NDL) Away 2:30 3T Whites
Thu 06 Jun Horsham (BL) Home 6:00 3R Greys
Thu 06 Jun Downsman (NM) Away 6:15 2T Greys
Fri 07 Jun Team A v Knaphill C (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 07 Jun Team B v Bookham A (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 07 Jun Team C v Albury (WSL) Away 6:15 1R Greys
Sat 08 Jun BL Cup
Sun 09 Jun Reigate Priory (NDL) Away 2:30 3T Whites
Tue 11 Jun John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 12 Jun Cranleigh Home 2:30 5T Whites
Thu 13 Jun Downsman (BL) Away 6:00 3R Greys
Thu 13 Jun Horsham (NM) Home 6:15 2T Greys
Fri 14 Jun Team A v Dorking (WSL) Away 6:15 1R Greys
Fri 14 Jun Team B v Leatherhead (WSL) Away 6:15 1R Greys
Fri 14 Jun Team C v Milford (WSL) Away 6:15 1R Greys
Sat 15 Jun Pippbrook (FL) Away 2:30 4T Whites
Sun 16 Jun Banstead Neville (NDL) Home 2:30 3T Whites
Tue 18 Jun John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 19 Jun Monotype (NDL) Home 2:30 3T Whites
Thu 20 Jun Dorking (BL) Home 6:00 3R Greys
Thu 20 Jun Crawley Town (NM) Away 6:15 2T Greys
Fri 21 Jun Team A v Camberley A (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 21 Jun Team B v Merrow (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 21 Jun Team C v Bramley B (WSL) Home 6:15 1R Greys
Sat 22 Jun Bookham (FL) Away 2:30 4T Whites
Sun 23 Jun Drawn Triples 1st Round Club House 2:30 Whites
Mon 24 Jun Surrey Fours Area 3 Final 6:00
Tue 25 Jun Capel WI Home 6:00
Wed 26 Jun The Hawth Away 2:30 4T Whites
Thu 27 Jun Lindfield (BL) Home 6:00 3R Greys
Thu 27 Jun West Hoathly (NM) Away 6:15 2T Greys
Fri 28 Jun Team C v Woodbridge Hill A (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 28 Jun Team B v Knaphill C (WSL) Away 6:15 1R Greys
Fri 28 Jun Team A v Bookham A (WSL) Away 6:15 1R Greys
Sat 29 Jun Corringham Home 2:30 4T Whites
Sun 30 Jun BLC Redhill
Mon 01 Jul Ewhurst Home 6:30 Greys
Tue 02 Jul John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 03 Jul West Hoathly Away 2:30 4R Greys
Thu 04 Jul Horley (BL) Home 6:00 3R Greys
Thu 04 Jul Haywards Heath (NM) Away 6:15 2T Greys
Fri 05 Jul Team A v Ashtead A (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 05 Jul Team B v Camberley A (WSL) Home 6:15 1R Greys
Fri 05 Jul Team C v Stoke Park (WSL) Away 6:15 1R Greys
Sat 06 Jul Horsham Park Home 2:30 4R Whites
Sun 07 Jul Felbridge Away 2:30 4T Whites
Tue 09 Jul Horsham Away 6:30 4T Greys
Thu 11 Jul Horsham (BL) Away 6:00 3R Greys
Thu 11 Jul Downsman (NM) Home 6:15 2T Greys
Fri 12 Jul WSL Round of 16 6:15 Greys
Sun 14 Jul Reigate Priory (FL) Away 2:30 4T Whites
Tue 16 Jul John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 17 Jul Felbridge Home 2:30 4T Whites
Thu 18 Jul Downsman (BL) Home 6:00 3R Greys
Thu 18 Jul Horsham (NM) Away 6:15 2T Greys
Fri 19 Jul WSL Quarter-Finals 6:15 Greys
Sat 20 Jul Drawn Triples 2nd Round Club House 2:30 Whites
Sun 21 Jul BLC Semi-Final
Sun 21 Jul Horley Home 2:30 4T Whites
Tue 23 Jul John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 24 Jul Epsom Men Home 2:30 3R Whites
Thu 25 Jul Dorking (BL) Away 6:00 3R Greys
Thu 25 Jul Crawley Town (NM) Home 6:15 2T Greys
Fri 26 Jul WSL Semi-Finals 6:00 Greys
Sat 27 Jul Cranleigh Away 2:30 Whites
Sun 28 Jul Brockham (FL) Away 2:30 4T Whites
Tue 30 Jul John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 31 Jul Popes Mead Home 6:30 4T Greys
Thu 01 Aug Lindfield (BL) Away 6:00 3R Greys
Thu 01 Aug West Hoathly (NM) Home 6:00 2T Greys
Fri 02 Aug WSL Finals at Knaphill Away 5:30 Greys
Sat 03 Aug Terrys Golf Day Club House 2:00
Tue 06 Aug John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 07 Aug Surrey Oaks Petanque Home 6:00
Thu 08 Aug Haywards Heath (NM) Home 6:00 2T Greys
Thu 08 Aug Horley (BL) Away 6:00 3R Greys
Sat 10 Aug BLC Final
Sat 10 Aug Southwater Home 2:30 5T Whites
Sun 11 Aug Pippbrook (FL) Home 2:30 4T Whites
Tue 13 Aug John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 14 Aug Horsham Home 6:30 4T Greys
Thu 15 Aug Cricket Club Club House 6:00 Greys
Sat 17 Aug Drawn Triples Semi-Final Club House 2:30 Whites
Sun 18 Aug Bletchingley (NDL) Away 2:30 3T Whites
Tue 20 Aug John Hoare Cup Club House 6:30 Greys
Wed 21 Aug Horley (NDL) Away 2:30 3T Whites
Sat 24 Aug Reigate Priory (FL) Home 2:30 4T Whites
Sun 25 Aug Brockham (FL) Home 2:30 4T Whites
Wed 28 Aug Wonersh Away 2:30 4T Greys
Wed 04 Sep Popes Mead Away 2:00 4T Whites
Thu 05 Sep Leatherhead Away 2:30 3T Whites
Sat 07 Sep Finals Weekend Club House 10:00
Sun 08 Sep Finals Weekend Club House 10:00
Wed 11 Sep Godstone Away 2:30 4T Whites
Thu 12 Sep Leatherhead Home 2:30 4T Whites
Sat 28 Sep Working Party 10:00
Sun 29 Sep Working Party 10:00
Wed 23 Oct AGM Club House 7:30
Sun 12 Jan Mole Valley Indoors Away 2:00 4R Whites
Sun 02 Feb Horsham Indoors Away 2:00 4R Greys
Try Bowls at Our Club

Affiliated to: